Uzun Ömürlü ,Düşük Bakım , Ekonomik ,Sürdürülebilir Yapı Malzemesi , Doğal Malzeme, Mukavemet , Eskimeyen Güzellik 

Dünyada bilinen en dayanıklı yapı malzemesidir. Rengi Solmaz ,  Yanmaz , Çürümez      

 Günümüz, daha yeşil bir hayat sürmenin yollarını bulma arayışındadır. Bir bina inşa ederken vereceğiniz kararlar, dünyamızı daha yeşil bir yer yapmak için mükemmel bir fırsattır. Uzun yaşam döngüsü, enerji verimliliği, asgari atık miktarı ve çok sayıda geri dönüşüm seçenekleriyle tuğla, dünyamızı yeşil tutmak için vereceğiniz en iyi kararlardan birisidir. Ayrıca tuğla kullandığınızda onu boyamanız gerekmeyecektir. 

Tuğla hammaddesi dünyada en çok bulunan ve kullanılan malzemedir. Bu da tuğlanın yalnızca doğal olmasını değil, aynı zamanda ekonomik ve sürdürülebilir olmasını da sağlar. Tüm faydaları değerlendirildiğinde tuğla, güzelliği, mukavemeti, uzun ömürlülüğü binalarınız için doğru bir karar olacaktır.

Eski tuğlalarla yeni binalar yapılabilir. Kırılmış, öğütülen tuğlalar yeniden tuğla içerisinde kullanılabilir veya yollara, sokaklara döşenebilir. Doğal dolgu malzemesi olarak kullanılabilir ve en sonunda da doğaya ait bu malzemeler doğaya hiçbir zarar vermeden ekarte edilir. Hiçbir özel saklama koşuluna veya zehirlenme tehlikesi bulunmaz. Tuğladan daha iyi geri döndürülebilen başka bir yapı malzemesi yoktur. Üretimi esnasında yüksek sıcaklıklarda pişirilmesi sonucu içinde hiçbir zararlı madde bulundurmaz.